Jmenuji se Eva Dudová.

Můj příběh"Shůry dáno"malovat.

Mám 35 let praxe s malbou. Jsem samouk, zdědila jsem geny po svém strýci z otcovy strany. I VY můžete  se mnou obsáhnout mnoho výtvarných žánrů, krajinomalbu, folklór, face koní, akty, květiny, abstrakci, portrét. Namalovat můžete cokoliv  a malovat na cokoliv. 

PLENÉRY

Chcete malovat ? 

A máte silnou touhu začít ?

Chci vás seznámit s mou letitou praxí v oblasti olejomalby. Jak využít své know-how ku prospěchu Vás, kteří mají chuť malovat, mají své představy a touhy, jak vše ztvárnit a přenést na malířské plátno. Pomáhám Vám naplnit Vaše ambice. Tvořit v jakékoliv oblasti umění. Přenesete se do tohoto světa barev, techniky … a jak Váš tvůrčí potenciál a kreativitu uplatnit v businessu.

Kdysi dávno žil v Brníčku u Napajedel  strýc z otcovy strany. Jmenoval se Bohumil Kopp. Maloval realisticky. Krásně zachytil přírodu. Smekám  … Zůstal mi po něm obraz – olej s názvem Minaret / Lednice. Až časem jsem pochopila, že právě po něm mám vlohy malovat.

Dnes jsem rentiér “na volné noze” a chci nejenom předat své zkušenosti dál, ale oslovit Vás s možností se seberealizovat. Odhoďte strachy a obavy… Najdete se mnou schopnost vidění a cítění, tvořit v jakékoliv oblasti umění. Pomohu Vám otevřít se novým myšlenkám žánrů v malbě, vyjádřit čistotu malby a jednoduchost stylu.

VŠECHNO JDE, KDYŽ SE CHCE …

5 let ( asi v roce 1998) jsem cítila obrovskou potřebu malovat, bylo to tak  silné ... až pramen ze mě vytryskl. Touha vyjádřit se malbou ... Jak začít. Nikdo mě to neučil. Nenapadlo mě ani vstoupit do kurzu, (tenkrát nic nebylo, r.1998). Měla jsem vystudovaný gympl a UMPRUM, obor propagační výtvarnictví. Obavy, strachy, nízké sebevědomí ...

Velkou devizí bylo mé obrovské nadšení, odvaha jít do toho ( to už jsem podnikala 1991, matka samoživitelka se třemi syny ve vlastní péči). To obrovské nadšení, když mi klient řekl, ať mu něco namaluji ... strach, obavy, jak na to, vždyť to neumím… Velká motivace, že mi zaplatí. Byl to seriozní obchod.

Tehdy mě ovlivnil výtvarný směr surrealismus. Směr, který byl později přetaven do know-how mé umělecké tvorby. Ale o tom až později ...

Klient požadoval něco od Salvadora Dalí ( tenkrát jsem nevěděla, že plagiáty byly zakázány). Vzala jsem tedy lepší podklad, natřela latexem ( tak jsme natírali panely v propagaci, kde jsem 15 let pracovala). Vůbec jsem byla začátečník a nevěděla o malování nic. Jak se připravuje malířské plátno, napínací rám, co je to šeps ... jaké barvy používat, olejové či akrylové, jaké značky jsou ty lepší, které štětce, kulaté, ploché, velikost, špachtle, stěrka.

V noci se mi tvořilo nejlépe. Namalovala jsem část z obrazu surrealismu Salvadora Dalí v kombinaci s mou představou. Vzpomínám si, že jsem tenkrát byla ohromena. Ohromena z toho, co vzniklo. TO je úžasné ... skvělé ... jedinečné ... já to dokázala ...

... to mu neprodám, to je moje prvotina, tu si nechám ... a další myšlenky, jak tento obchod obejít. Ale peníze, které mi za tu prvotinu nabídl, byly důležité pro moje syny, pro obživu. Obvykle ve vypjatých životních situacích, kdy už nevím kudy kam, tlačí mě termín ... a stres, najednou to přijde ... NÁPAD.

Člověk se učí celý život.

Koupě nového vozu v roce 2007 kvůli převozu synova psa a odjezd do Skotska s dalšími dvěma syny a psem byla obrovská zkouška odvahy. Tam mi starší syn sjednal výstavu v knihovně ve městě Arbroath, kde měli výstavní prostory. Za 6 týdnů jsem měla termín výstavy. Až tam, tak daleko od domova, mi najednou přišlo „shůry“, jak malovat, čistě, rychle a bez terpentýnu, který leptá sliznice. Bylo to něco úžasného, neuvěřitelného, nevysvětlitelného. Proč tady, a teď,  ve skotském Arbroath, tak daleko od Ostravy.

Někdy člověk musí ujít dalekou cestu, aby pochopil, nabyl vědomí …

Termín výstavy mi nahrával. S nadšením jsem se pustila do organizace své výstavy. Připravit takovou výstavu nebylo jednoduché, navíc v cizí zemi a cizím městě. Kde rychle koupit plátna, nějaké barvy a štětce jsem si vezla z Ostravy ( počítala jsem s tím, že budu malovat).

V Arbroath byl jeden malý obchůdek. Zaujal mne. Ten den majitel totiž maloval svou reklamu na štít obchůdku ručně, pěkně štětcem a barvou ( to znám ).  Když jsem vstoupila, našla jsem, co jsem potřebovala.  Byl to obchůdek s výtvarnými potřebami pro kutily, malíře i umělce. Koukám, že plátna jsou jiná. Na 5cm hrubém hranolu napnuté šeps plátno. Přesně seříznutá hrana, aby plátno neleželo na rámu, aby se rámy nekroutily. Profesionalita, se kterou jsem se nesetkala. To vůbec neznám. Jsou to 3D plátna.  Nemusí se již rámovat. To bylo pro mě nové. Tak jsem nakoupila 15 pláten různých formátů  (nebyla zrovna levná).

Za 6 týdnů jsem těch 15 pláten namalovala. A svým jedinečným čistým stylem, rukopisem, který mě tam ve skotském Arbroath napadl. Skvělá výstava, mnoho lidí, kteří mi popřáli úspěch a cestu do Francie (tam jsem ještě nedorazila). Ale, nikdy není pozdě.

Uběhlo mnoho let. Mnoho výstav, mnoho přátelských setkání na sympoziích, na plenérech, kde se každý učil od každého. A PŘESTO NEKOPÍROVAL. Jsem vděčná za ta léta poznávání, učení se.

Dnes po 32 letech podnikání jsem rentiér na volné noze. Chci podnikat dále, oslovila mne myšlenka poskytnout své know - how těm, kteří chtějí. Chtějí se seberealizovat v oblasti malby, MÍT ÚSPĚŠNÉ VÝSTAVY. Prodávat. Každý je svým způsobem jedinečný a získá ode mě  jedinečný způsob vyjádření v oblasti malby. PROČ jedinečný způsob vyjádření malby, jedinečný rukopis? Protože právě TEN vás odliší, zaujme potenciálního klienta. Nezapadnete v obrovském množství dnes namalovaných obrazů a pláten. Jak rozvíjet a formovat tyto schopnosti, kráčet k hodnotám samotným.                                                                                                                                 Napsala jsem pro vás eBook-zdarma, kde chci předat své know-how těm, kteří se chtějí inspirovat, učit, posunout, vyzkoušet svůj potenciál v oblasti KRESBY - MALBY. Eva Dudová.

olej mého již zesnulého strýce, Minaret Lednice

plátna vznikala ve skotském Arbroath při příležitosti výstavy