Navrhnout NĚCO, co tu ještě není.

Realizace interiérů, designu.

Moje práce výtvarníka mě dovedla k čistotě provedení a jednoduchosti grafického vyjádření. Často s důrazem na detail. V jednoduchosti je krása. Tím jsem se řídila pořád, měla jsem to nějak v sobě.

Byla jsem tak zapálená pro kreativní grafické návrhy, designová a interiérová řešení.  Jsou neotřelá a hlavně je nikdo nemá. Každou zakázku jsem brala jako VÝZVU. Navrhnout NĚCO, co tu ještě není viditelné, vnímatelné, okoukané. Nové myšlenky, kreativita v jakékoliv oblasti GRAFIKY, DESIGNU, INTERIÉRU.

VÝZVY JEDNOZNAČNĚ ANO. JSOU PRO VÁS PŘÍNOSEM.

Byly to pro mne neocenitelné postřehy, pracovat v oblasti návrhové. Tolik tvůrčích myšlenek se dralo na povrch, bezedná studnice nápadů. Každou zakázkou jsem si uvědomovala svou vlastní jedinečnost. Vzpomínám si, že majitel jedné reklamní agentury řekl: „Evo, vy nejste zkažená minulým režimem“.  Což pro mě znamenalo velké zadostiučinění, uznání. Cítila  jsem se potřebná ve svém oboru výtvarníka. Rostlo mé sebevědomí. Touha dokázat více.

Nespočet firem, pro které jsem připravovala grafické návrhy na cokoliv. Designová a interiérová řešení, často nadčasová (TransGas, Zepter, lázně Klimkovice, Profiterm, Cautus Finance, La Rendola, Castello).

Od návrhu a projektové dokumentace se odvíjela realizace. Z počátku mi dělalo problém se vyznat v projektové dokumentaci (nejsem architekt). Vše jsem musela nastudovat, i dvakrát, půdorysy, inženýrské sítě, čelní pohled, bokorys, zadní pohled, změřit místnosti, když to bylo zapotřebí. Pracovat s prostorem bylo velmi důležité. Výsledek ale stál za to. Realizace interiérů byly opravdu nadčasové svými prvky, odvážným řešením, někdy i gravitací.

I MALÉ PROJEKTY VÁM MOHOU PŘINÉST TY VELKÉ.

Oslovit  realizační tým nebylo zrovna jednoduché.  O to s větším nadšením jsme se pouštěli do prvních zadání. Čas byl pro mě neznámá veličina. Pracovali jsme i v noci, když to situace vyžadovala. Dnes vidím ten obrovský potenciál, který jsem využila nebo chcete-li uplatnila. Mám to v sobě. Jsem vděčná za ty zakázky, které mi vesmír přihrál. A lidičky, kteří byli v tu chvíli na stejné kreativní vlně a SDÍLELI moje návrhy. Mohli dát vzniknout nadčasovým myšlenkám a realizacím. Děkuji za NĚ.

Posledním mnou navrženým interiérem byl velmi netradičně pojatý interiér ve stylu RETRO. Napadlo mne to, když jsem přemýšlela, jak to provedu. Víte, tento RETRO interiér nemá každý, a to je právě to, na čem jsem postavila. Mít jedinečný a ojedinělý interiér krámku s bylinkami. Hodně mi pomohlo najít takové kousky RETRO nábytku ( starý kredenc, skříňku, stoly myčáky, jídelní, židle, vařonku ), které se vyjímaly v interiéru jako za dob našich babiček. Měla jsem štěstí a v jedné obci právě tyto retro solitery měli. Vyklízeli je z domku po babičce. Všechno mi hrálo do karet. Celý měsíc jsem ten interiér realizovala k obrazu svému.

Malovala jsem stěny interiéru, několikrát přestavovala ten těžký 100 let starý RETRO nábytek. Všechno muselo mít autentičnost té doby. Originalitu našich babiček z 20 let minulého století. A to přitáhlo klienty do krámku. Rádi si chodili sednout na čaj bylinkový s vlastnoručně upečeným štrůdlem, kávičku, nebo nakoupit moje ručně zpracované bylinné sirupy, džemy, pečený čaj, pampeliškový i bezový med, vše z darů přírody, medvědí pesto, Chutney, slanou zeleninu do polévky, tu dělali naši rodiče, nebo kvašenou zeleninu, pečené cukety. Práce mě bavila.

NAVRHNOUT NĚCO, CO TU JEŠTĚ NENÍ, MŮŽETE I VY.

Ten jedinečný interiér byl tak vymazlený. Neustále bylo třeba něco vylepšovat, jen doplňkem, drobností. Byla jsem z výsledného efektu unešená, interiér krámku s bylinkami se povedl. Mohla jsem do interiéru zakomponovat své obrazy, jak můžete jistě vidět z fotografií.

Projekty:  

1995 – Realizace interiérů firmy Cautus Finance v Ostravě

1998 – Realizace osobitých interiérů firmy Zepter International      

1999 – Návrh a realizace atypu luceren pro restauraci La Rendola v Brně

2000 – Realizace interiéru kavárny Castello na náměstí ve Frýdku-Místku

2001 – Návrh a realizace zasedací místnosti firmy Profiterm Morava  

2002 – Atypické řešení  designu dlažby rekonstrukce koupaliště Vratimov

2003 – Návrhy a realizace interiérů soukromé firmy Akord software

2003 – Návrh a realizace atyp stojanů Galerie Sanatorií Klimkovice

2004 – Návrhy a realizace atyp soliterů  recepce firmy Transgas, a.s. Praha

2007 – Abstraktní malba do omítek interiérů kanceláří firmy Synot Ostrava

2008 – Interiéry – malba do omítky bowling Tatrovanka, Nový Jičín

2008 – Ideové řešení poutače v 3D k D47 pro Hornické Muzeum-Petřkovice

2008 – pracovní návštěva v IRAQ – Erbil, Rawanduz

2009 – návrhy prezentace projektu v Rawanduz IRAQ pro soukromou osobu

2016 – Otevření vlastního krámku s bylinkama „U Zázvorky“ s atypickým řešením interiéru

Jmenuji se Eva Dudová. Mám mnohaleté zkušenosti s olejomalbou na plátno. „ Z hůry dáno“ malovat. Jsem samouk, zdědila jsem geny. Svou tvorbu pro své klienty rozvíjím neustále dál. Je mnoho žánrů, které můžete se mnou obsáhnou. Namalovat můžete cokoliv a malovat na cokoliv. To vše vás naučím. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. http://eva-dudova.cz/ochrana-osobnich-udaju/