JSEM TÍM, KÝM JSEM

Věk je pouze číslo. Jste jen tak staří, jak se cítíte. Proto si nemyslete, že je tabu i v pokročilejším věku se věnovat zálibám, které znáte z dětství, či relaxovat jiným způsobem. Při takových činnostech alespoň zavzpomínáte na krásné minulé časy.

Chodíme s pejskem do přírody. Tam můžete načerpat tolik energie a kreativity. Například já miluji hory, les, stromy v lese, borůvčí, lesní jahody, hříbky, mech a kapradí. Miluji splynout s přírodou. Ponořit se, vnořit se do ní. Vdechuji čistý vzduch, nasycený vůní lesa. Je po dešti. Kapky padají ze stromů a keřů. Tolik můžete vidět a slyšet. TO TICHO. Tam se vkrádají nové kreativní myšlenky pro mé obrazy, plátna. Psychicky si odpočinete. Je to terapie.

„Každé překvapení mi přináší radost.“

Když jsem pobývala u syna ve skotském Arbroath, často jsem chodívala venčit jeho pejska úzkým úvozem krásně střiženými stromy. Majitelé farmáři se o své pěkně starají. Každé ráno mě vítali koně, pasoucí se v ohradě. Pozdravili nás a Rendy běžel dál … kadit a čůrat. Právě tato setkání mě inspirovala k malbě koní.

Je velmi důležité pro naše tělo a duši pobývat aktivně v přírodě. Udržuje nás to v dobré kondici a psychické pohodě. Jak já to miluji. Celý svůj život. Posedět a vnímat okolní stráně, šumění potůčku, zpěv ptáků. Jen se tak dívat … Zdoláváte menší či větší turistické výšlapy. Můj pes je naprosto spokojený a unavený, zalehne. Ještě i druhý den odpočívá … mám to podobně.

Jednou jsem tak seděla u své tety na zápraží. Schylovalo se k bouřce. Najednou se na protější stráni objevila nad vrcholky stromů oranžová koule, a kopírujíc horizont, zapadla. Viděla jsem letět kulový blesk. Příroda je moudrá. Můžete se plně ponořit, má pro každého něco. A tahle nabídka je vylepšená tím, že se v průběhu roku mění. Neboť máme jako jedni z mála 4 roční období.

Jezdila jsem na pěkné akce Vrbna pod Pradědem „ Lapkové z Drakova“, na dva dny. Prodávat své obrázky a obrazy. Malovat na face. Pořadatel mi určil místo u nejstarší hutě na těžbu rudy. A proč na Drakově tavili kov v experimentální peci? Protože je jedním z hlavních cílů Spolku Přátelé Vrbenska nejen bavit veřejnost, ale počítá se mezi ně i záchrana historické Lorenzovy huti na Drakově. Celé dva dny slavností sálalo z pece zvláštní teplo, aroma, ozón.  Vřele doporučuji i letos tuto krásnou akci navštívit. Spousta zábavy, aktivit, soutěží pro malé a velké od Drakova až po Rejvíz.

Byly jsme s pejskem na Visalájích, navštívily Sulov, Bumbálku, Bílý Kříž, Doroťanku. Když jsme se vracely z Doroťanky zpět, najednou jsme ale sešly z cesty a ztratily se. To bylo překvapení! Měly jsme navázat na značky, ale pořád jsme klesaly níž. Já a můj pes. Nějak se nám podařilo po půl hodině klesání najít jinou cestu nahoru, bez značek. Tak jsme našly cestu. Mnoho nachozených kilometrů a v nohách celkem 22km, uf. Celý další týden jsem to cítila. Unavená, ale spokojená.

Jmenuji se Eva Dudová. Mám mnohaleté zkušenosti s olejomalbou na plátno. „ Z hůry dáno“ malovat. Jsem samouk, zdědila jsem geny. Svou tvorbu pro své klienty rozvíjím neustále dál. Je mnoho žánrů, které můžete se mnou obsáhnou. Namalovat můžete cokoliv a malovat na cokoliv. To vše vás naučím. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. http://eva-dudova.cz/ochrana-osobnich-udaju/